Skip navigation.
 

Про факультет

Хімічний факультет сьогодні - це високий рівень професорський-викладацького складу, передові досягнення в науці, широке впровадження наукових досягнень в учбовий процес, високий матеріально-технічний рівень! Факультет підтримує плідні наукові та освітні зв'язки з провідними науковими і учбовими центрами Європи, США, Бразилії, Ізраїлю, Японії та з центрами в інших державах. Хімія в університеті викладається з перших років його існування.


Перший в світі курс фізичної хімії був прочитаний видатним хіміком М. М. Бекетовим в Харківському університеті у 1865 році. Сьогодні факультет об'єднує 6 кафедр: фізичної хімії, неорганічної хімії, хімічної метрології, органічної хімії, хімічного матеріалознавства та прикладної хімії, де працюють 15 професорів та 35 доцентів, навчаються близько 350 студентів. Передбачені бюджетні та контрактні форми навчання на заочному та денному відділеннях. Разом із класичними спеціалізаціями сьогодні факультет пропонує нові напрямки: «Фармацевтична хімія», «Комп'ютерна хімія і молекулярний дизайн», «Екогеохімія нафти та газу». На факультеті створено всі умови для науково-дослідної роботи студентів, працює студентське наукове товариство, студенти хімічного факультету приймають участь в наукових конференціях в різних містах України і за кордоном.


Випускники хімічного факультету успішно працюють за фахом в хіміко-аналітичних лабораторіях в фармацевтичних компаніях, органах державної сертифікації та експертизи, екологічного та митного контролю, на хімічних підприємствах і в приватних фірмах, продовжують наукову діяльність в наукових лабораторіях та інститутах, викладають хімію у вищих і середніх навчальних закладах. Студенти, які отримали диплом магістра з відзнакою, можуть продовжити навчання в аспірантурі за напрямами: фізична хімія, органічна хімія, аналітична хімія, або продовжити навчання в аспірантурі в університетах Європи та США.


Факультет пишається своїми святами - Днем Першокурсника, Днем Хіміка, в яких активно приймають участь студенти, викладачі та випускники факультету а також гості з університетів-партнерів.

 

Декан, к.х.н., проф. О.М. Калугін