Skip navigation.
 

Kharkiv Chemical Seminar - Prof. David Sarlah

Шановні колеги!

Запрошуємо  приєднатися до чергового засідання Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), який відбудеться онлайн на платформі Zoom 19-го жовтня о 16-00.

Лектор: Проф. Девід Сарла (Prof. David Sarlah), професор Іллінойського університету в Урбана-Шампейн, його наукові інтереси охоплюють синтез складних біологічно активних природних сполук і хімічну біологію, а також розробку новітніх синтетичних методів. Здобув ступінь доктора філософії з хімії у групі професора К. Ніколау у галузі тотального синтезу, а потім приєднався до групи професора Еріка Каррейри (який вже був лектором Харківського хімічного семінару) в ETH Zurich як постдокторант і досліджував асиметричний каталіз.

Тема доповіді «Dearomative Functionalization Strategies: From Novel Methods to Complex Natural Products» (Деаромативні стратегії функціоналізації: від новітніх методів до складних природних продуктів). Невеликі складні молекули, що містять гетероатоми, є необхідними у всіх галузях хімії, але вони також часто є важкодоступними. Селективні перетворення ароматичних сполук могли б забезпечити безпосередній шлях до них, однак численні проблеми, пов'язані з деароматичною функціоналізацією, залишили ці типи реакцій недостатньо розвиненими. Доповідь буде стосуватись нових стратегій, які заповнюють цю прогалину, зокрема деароматичної функціоналізації з використанням аренофілів, що фотохімічно реагують з аренами за схемою [4+2]. Таким чином, добре відомі реакції з олефінами, такі як дигідроксилювання, епоксидування та відновлення, тепер можуть бути безпосередньо застосовані до аренів. Крім того, аренофіли в поєднанні з каталізом перехідними металами забезпечують швидкий доступ до широкого спектра продуктів, які є складними для синтезу відомими методами і доповнюють ті, що отримують за допомогою біологічних або хімічних деароматичних процесів. Використовуючи хімію деароматизації був виконаний синтез складних природних продуктів, включаючи панкратистатини, наркоклазин, ідарубіцинон та аміноглікозидні антибіотики.

Мова семінару - англійська.

Подробиці за посиланням:
https://www.isc.kh.ua/en/seminar

Долучитися до Zoom конференції:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09

Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022