Skip navigation.
 

Наукові семінари

У середу, 15 листопада о 16-00 команда Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar) запрошує всіх охочих приєднатися до чергової онлайн-лекції.Лектор: Проф. Владімір Цукрук (Prof. Vladimir Tsukruk), директор Центру мікроаналізу Технологічного інституту Джорджії, Атланта, США. Вищу освіту та ступені кандидата і доктора хімічних наук здобув в Україні. У  постдокторантурі, виконував дослідження в Дармштадтському і Марбурзькому університетах та університеті Акрона. Співавтор більше 550 статей, процитованих близько 40 000 разів, з H-індексом понад 100, підготував 120 аспірантів і докторантів.Тема доповіді: «Біологічно активні функціональні наноматеріали: від дієвих гнучких магнітів до фотонної логіки» («Bio-enabled Functional Nanomaterials: from Actuating Flexible Magnets to Photonically-Assisted Logic»). Zoom link:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894...
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022Деталі за посиланням: https://www.isc.kh.ua/en/seminar

 

Kharkiv Chemical Seminar - Prof. David Sarlah
Шановні колеги!

Запрошуємо  приєднатися до чергового засідання Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), який відбудеться онлайн на платформі Zoom 19-го жовтня о 16-00.

Лектор: Проф. Девід Сарла (Prof. David Sarlah), професор Іллінойського університету в Урбана-Шампейн, його наукові інтереси охоплюють синтез складних біологічно активних природних сполук і хімічну біологію, а також розробку новітніх синтетичних методів. Здобув ступінь доктора філософії з хімії у групі професора К. Ніколау у галузі тотального синтезу, а потім приєднався до групи професора Еріка Каррейри (який вже був лектором Харківського хімічного семінару) в ETH Zurich як постдокторант і досліджував асиметричний каталіз.

Тема доповіді «Dearomative Functionalization Strategies: From Novel Methods to Complex Natural Products» (Деаромативні стратегії функціоналізації: від новітніх методів до складних природних продуктів). Невеликі складні молекули, що містять гетероатоми, є необхідними у всіх галузях хімії, але вони також часто є важкодоступними. Селективні перетворення ароматичних сполук могли б забезпечити безпосередній шлях до них, однак численні проблеми, пов'язані з деароматичною функціоналізацією, залишили ці типи реакцій недостатньо розвиненими. Доповідь буде стосуватись нових стратегій, які заповнюють цю прогалину, зокрема деароматичної функціоналізації з використанням аренофілів, що фотохімічно реагують з аренами за схемою [4+2]. Таким чином, добре відомі реакції з олефінами, такі як дигідроксилювання, епоксидування та відновлення, тепер можуть бути безпосередньо застосовані до аренів. Крім того, аренофіли в поєднанні з каталізом перехідними металами забезпечують швидкий доступ до широкого спектра продуктів, які є складними для синтезу відомими методами і доповнюють ті, що отримують за допомогою біологічних або хімічних деароматичних процесів. Використовуючи хімію деароматизації був виконаний синтез складних природних продуктів, включаючи панкратистатини, наркоклазин, ідарубіцинон та аміноглікозидні антибіотики.

Мова семінару - англійська.

Подробиці за посиланням:
https://www.isc.kh.ua/en/seminar

Долучитися до Zoom конференції:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09

Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022

 

 

Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar). Платформа Zoom, 5-го жовтня 2023 р. о 16-00 за посиланням https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09

Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022

Лектор: Проф. Жанкарло Кравотто (Prof. Giancarlo Cravotto), італійський хімік та інженер, професор органічної хімії та віцедиректор факультету фармацевтичних наук і технологій у Туринському університеті. Результати його дослідницької діяльності у галузі зеленої хімії, новітніх технологій та інтенсифікації процесів опубліковані у  більш ніж 530 наукових роботах, які мають понад 24 000 цитувань, він автор 20 міжнародних патентів та написав кілька книг і розділів в книгах. За його участі розроблено кілька інноваційних технологій від лабораторних до напівпромислових масштабів.
Тема доповіді «Emerging enabling technologies in chemical processing: the truth about reproducibility and real industrial applications». 
Подробиці: https://www.isc.kh.ua/en/seminar

 

ОГОЛОШЕННЯ

07 травня 2021 р. о 15.15 шляхом GoogleMeet-конференції

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному доповідь Зінаїди Юріївни БУНІНОЇ за матеріалами кандидатської дисертації (02.00.04 - фізична хімія) за темою «Сорбція іонів лантаноїдів полімерними сорбентами з іммобілізованими О‑дентатними лігандами».

Науковий керівник: к.х.н., с. д. К.М.Бєліков.

До участі у конференції запрошуються усі зацікавлені:

https://meet.google.com/xdx-jxha-xka

 

 

21 січня 2021 року шляхом конференції Zoom на семінарі хімічного факультету відбулася доповідь Альбіни МІХРАЛІЄВОЇ за матеріалами кандидатської (Ph.D.) дисертації, нещодавно захищеної у Бразилії за темою «Вуглецеві наночастинки: синтез, характеризація і перспективи застосування». Науковий керівник: д.х.н., проф. Володимир ЗАЙЦЕВ.
Презентація  

 

ОГОЛОШЕННЯ 

30 січня 2020 р. о 13.00 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному доповідь МИХАЙЛЕНКА Вадима Вікторовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Хіральні діестери п-терфенілдикарбонової кислоти і фторовмісних спиртів як ефективні компоненти сегнетоелектричних рідких кристалів з малим кроком надмолекулярного гелікоїду».

Науковий керівник: к.х.н., с.н.с. Ващенко Валерій Володимирович.

Запрошуються усі зацікавлені.    

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

Скоро на хімічному факультеті відбудуться лекції та семінари наших колег з Франції.

 

13 травня, 15.15, ауд. 7-79 (семінар)

Основи мас-спектрометрії органічних сполук і полімерів

Стефан Маз'єр (Stephane Mazières), професор університету імені Поля Сабатьє (Тулуза ІІІ), м. Тулуза

 

13 травня, 8.30, ауд. 7-80 та

17 травня, 10.10, ауд. 7-80 (лекції)

Нові методи радикального синтезу полімерів

Матіас Дестарак (Mathias Destarac), професор університету імені Поля Сабатьє (Тулуза ІІІ) м. Тулуза

 

23 травня, 15.15, ауд. 7-79 (семінар)

Використання комплексів рутенію для фотогенерації нітроген монооксиду за пуш-пульним механізмом.

Паскаль Лакруа (Pascal Lacroix), професор Національного центру наукових досліджень (СNRS), Лабораторія координаційної хімії, м. Тулуза

 

Запрошуються усі бажаючі!

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

31 січня 2019 р. о 15.15 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному:

1) о 15.15 доповідь ЗВЯГІНА Євгена Миколайовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Синтез полінітрогено­вмісних гетероциклічних комплексонів з використанням методів клік-хімії»Науковий керівник: член-кор. НАН України, д.х.н., проф. Чебанов Валентин Анатолійович;

2) о 16.00 доповідь ЗЕМЛЯНОЇ Наталії Ігорівни за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Конденсовані гетероцикли - про­дукти взаємодії аліфатичних єнонів з 3-аміно-1,2,4‑триазолом та 5‑амінопіразолом». Науковий керівник - д.х.н., проф. Ліпсон Вікторія Вікторівна.

Запрошуються усі зацікавлені.

 

ОГОЛОШЕННЯ

29 листопада 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному:

1) о 15.15 доповідь ВОДОЛАЖЕНКО Марії Олександрівни за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Однореакторна послідовна взаємодія 1,3-дикарбонільних СН-кислот з N,Nдиметилформаміду диметилацеталем та метиленактивними нітрилами»Керівник - к.х.н.,старший дослідник Горобець Микола Юрійович.

2) о 16.00 доповідь МАРКОВА Вадима Вікторовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Кiлькiснi залежностi структура речовини - характеристики розподiлу в двофазних та нанодисперсних системах»Керівник - к.х.н. О.П. Бойченко.

Запрошуються усі зацікавлені.

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

8 листопада 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному - доповідь к. х. н. ПАЛЬЧИКОВА Віталія Олександровича за матеріалами докторської дисертації. Тема: «Оксазагетероциклічні та відкриті гетероатомні сполуки на основі епоксидних похідних» (спеціальність 02.00.03 - органічна хімія). Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Науковий консультант - д.х.н., проф., чл.-кор. НАНУ В.А.Чебанов.

Запрошуються усі зацікавлені.    

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

30 жовтня 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному - доповідь А. Ідріссі (Університет Ліля, Франція) на тему «Hydrogen bonding interactions in ionic liquidsand in their mixtures with molecular solvents».

Запрошуються усі зацікавлені.

 

 

Abstract 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

18 жовтня 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79

відбудеться засідання семінару хімічного факультету

 

На порядку денному - доповідь Король Наталії Іванівни за матеріалами кандидатської дисертації «Електрофільна гетероциклізація ненасичених похідних 1,2,4-триазол-3-тіону» (спеціальність 02.00.03 - органічна хімія). Робота виконана в Ужгородському національному університеті. Керівник - доц. М.В.Сливка.

Запрошуються усі зацікавлені.