Наукові семінари
4 жовтня 2024 р. о 15.15
відбудеться науковий семінар хімічного факультету
На порядку денному доповідь ГОРОБЦЯ Миколи Юрійовича за матеріалами докторської дисертації на тему «КЕРОВАНІ БАГАТОКОМПОНЕНТНІ РЕАКЦІЇ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНИХ СПОЛУК У СИНТЕЗІ ГЕТЕРОЦИКЛІВ».
Рецензенти: д.х.н., с.н.с. Кириченко Олександр Васильович, д.х.н., проф. Колос Надія Миколаївна, д.х.н., проф. Рошаль Олександр Давидович.
Офіційні опоненти: д.х.н., проф. Волочнюк Дмитро Михайлович (Інститут органічної хімії НАН України); д.х.н., с.н.с. Герус Ігор Іванович (Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України); д.х.н. проф. Обушак Микола Дмитрович (Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України).
Запрошуються усі зацікавлені!
У середу, 15 листопада о 16-00 команда Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar) запрошує всіх охочих приєднатися до чергової онлайн-лекції.Лектор: Проф. Владімір Цукрук (Prof. Vladimir Tsukruk), директор Центру мікроаналізу Технологічного інституту Джорджії, Атланта, США. Вищу освіту та ступені кандидата і доктора хімічних наук здобув в Україні. У постдокторантурі, виконував дослідження в Дармштадтському і Марбурзькому університетах та університеті Акрона. Співавтор більше 550 статей, процитованих близько 40 000 разів, з H-індексом понад 100, підготував 120 аспірантів і докторантів.Тема доповіді: «Біологічно активні функціональні наноматеріали: від дієвих гнучких магнітів до фотонної логіки» («Bio-enabled Functional Nanomaterials: from Actuating Flexible Magnets to Photonically-Assisted Logic»). Zoom link:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894...
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022Деталі за посиланням: https://www.isc.kh.ua/en/seminar
Kharkiv Chemical Seminar - Prof. David Sarlah
Шановні колеги!
Запрошуємо приєднатися до чергового засідання Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), який відбудеться онлайн на платформі Zoom 19-го жовтня о 16-00.
Лектор: Проф. Девід Сарла (Prof. David Sarlah), професор Іллінойського університету в Урбана-Шампейн, його наукові інтереси охоплюють синтез складних біологічно активних природних сполук і хімічну біологію, а також розробку новітніх синтетичних методів. Здобув ступінь доктора філософії з хімії у групі професора К. Ніколау у галузі тотального синтезу, а потім приєднався до групи професора Еріка Каррейри (який вже був лектором Харківського хімічного семінару) в ETH Zurich як постдокторант і досліджував асиметричний каталіз.
Тема доповіді «Dearomative Functionalization Strategies: From Novel Methods to Complex Natural Products» (Деаромативні стратегії функціоналізації: від новітніх методів до складних природних продуктів). Невеликі складні молекули, що містять гетероатоми, є необхідними у всіх галузях хімії, але вони також часто є важкодоступними. Селективні перетворення ароматичних сполук могли б забезпечити безпосередній шлях до них, однак численні проблеми, пов'язані з деароматичною функціоналізацією, залишили ці типи реакцій недостатньо розвиненими. Доповідь буде стосуватись нових стратегій, які заповнюють цю прогалину, зокрема деароматичної функціоналізації з використанням аренофілів, що фотохімічно реагують з аренами за схемою [4+2]. Таким чином, добре відомі реакції з олефінами, такі як дигідроксилювання, епоксидування та відновлення, тепер можуть бути безпосередньо застосовані до аренів. Крім того, аренофіли в поєднанні з каталізом перехідними металами забезпечують швидкий доступ до широкого спектра продуктів, які є складними для синтезу відомими методами і доповнюють ті, що отримують за допомогою біологічних або хімічних деароматичних процесів. Використовуючи хімію деароматизації був виконаний синтез складних природних продуктів, включаючи панкратистатини, наркоклазин, ідарубіцинон та аміноглікозидні антибіотики.
Мова семінару - англійська.
Подробиці за посиланням:
https://www.isc.kh.ua/en/seminar
Долучитися до Zoom конференції:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar). Платформа Zoom, 5-го жовтня 2023 р. о 16-00 за посиланням https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Лектор: Проф. Жанкарло Кравотто (Prof. Giancarlo Cravotto), італійський хімік та інженер, професор органічної хімії та віцедиректор факультету фармацевтичних наук і технологій у Туринському університеті. Результати його дослідницької діяльності у галузі зеленої хімії, новітніх технологій та інтенсифікації процесів опубліковані у більш ніж 530 наукових роботах, які мають понад 24 000 цитувань, він автор 20 міжнародних патентів та написав кілька книг і розділів в книгах. За його участі розроблено кілька інноваційних технологій від лабораторних до напівпромислових масштабів.
Тема доповіді «Emerging enabling technologies in chemical processing: the truth about reproducibility and real industrial applications».
Подробиці: https://www.isc.kh.ua/en/seminar
ОГОЛОШЕННЯ
07 травня 2021 р. о 15.15 шляхом GoogleMeet-конференції
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному доповідь Зінаїди Юріївни БУНІНОЇ за матеріалами кандидатської дисертації (02.00.04 - фізична хімія) за темою «Сорбція іонів лантаноїдів полімерними сорбентами з іммобілізованими О‑дентатними лігандами».
Науковий керівник: к.х.н., с. д. К.М.Бєліков.
До участі у конференції запрошуються усі зацікавлені:
https://meet.google.com/xdx-jxha-xka
21 січня 2021 року шляхом конференції Zoom на семінарі хімічного факультету відбулася доповідь Альбіни МІХРАЛІЄВОЇ за матеріалами кандидатської (Ph.D.) дисертації, нещодавно захищеної у Бразилії за темою «Вуглецеві наночастинки: синтез, характеризація і перспективи застосування». Науковий керівник: д.х.н., проф. Володимир ЗАЙЦЕВ.
Презентація
ОГОЛОШЕННЯ
30 січня 2020 р. о 13.00 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному доповідь МИХАЙЛЕНКА Вадима Вікторовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Хіральні діестери п-терфенілдикарбонової кислоти і фторовмісних спиртів як ефективні компоненти сегнетоелектричних рідких кристалів з малим кроком надмолекулярного гелікоїду».
Науковий керівник: к.х.н., с.н.с. Ващенко Валерій Володимирович.
Запрошуються усі зацікавлені.
ОГОЛОШЕННЯ
Скоро на хімічному факультеті відбудуться лекції та семінари наших колег з Франції.
13 травня, 15.15, ауд. 7-79 (семінар)
Основи мас-спектрометрії органічних сполук і полімерів
Стефан Маз'єр (Stephane Mazières), професор університету імені Поля Сабатьє (Тулуза ІІІ), м. Тулуза
13 травня, 8.30, ауд. 7-80 та
17 травня, 10.10, ауд. 7-80 (лекції)
Нові методи радикального синтезу полімерів
Матіас Дестарак (Mathias Destarac), професор університету імені Поля Сабатьє (Тулуза ІІІ) м. Тулуза
23 травня, 15.15, ауд. 7-79 (семінар)
Використання комплексів рутенію для фотогенерації нітроген монооксиду за пуш-пульним механізмом.
Паскаль Лакруа (Pascal Lacroix), професор Національного центру наукових досліджень (СNRS), Лабораторія координаційної хімії, м. Тулуза
Запрошуються усі бажаючі!
ОГОЛОШЕННЯ
31 січня 2019 р. о 15.15 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному:
1) о 15.15 доповідь ЗВЯГІНА Євгена Миколайовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Синтез полінітрогеновмісних гетероциклічних комплексонів з використанням методів клік-хімії». Науковий керівник: член-кор. НАН України, д.х.н., проф. Чебанов Валентин Анатолійович;
2) о 16.00 доповідь ЗЕМЛЯНОЇ Наталії Ігорівни за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Конденсовані гетероцикли - продукти взаємодії аліфатичних єнонів з 3-аміно-1,2,4‑триазолом та 5‑амінопіразолом». Науковий керівник - д.х.н., проф. Ліпсон Вікторія Вікторівна.
Запрошуються усі зацікавлені.
ОГОЛОШЕННЯ
29 листопада 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному:
1) о 15.15 доповідь ВОДОЛАЖЕНКО Марії Олександрівни за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Однореакторна послідовна взаємодія 1,3-дикарбонільних СН-кислот з N,N‑диметилформаміду диметилацеталем та метиленактивними нітрилами». Керівник - к.х.н.,старший дослідник Горобець Микола Юрійович.
2) о 16.00 доповідь МАРКОВА Вадима Вікторовича за матеріалами кандидатської дисертації. Тема: «Кiлькiснi залежностi структура речовини - характеристики розподiлу в двофазних та нанодисперсних системах». Керівник - к.х.н. О.П. Бойченко.
Запрошуються усі зацікавлені.
ОГОЛОШЕННЯ
8 листопада 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному - доповідь к. х. н. ПАЛЬЧИКОВА Віталія Олександровича за матеріалами докторської дисертації. Тема: «Оксазагетероциклічні та відкриті гетероатомні сполуки на основі епоксидних похідних» (спеціальність 02.00.03 - органічна хімія). Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Науковий консультант - д.х.н., проф., чл.-кор. НАНУ В.А.Чебанов.
Запрошуються усі зацікавлені.
ОГОЛОШЕННЯ
30 жовтня 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному - доповідь А. Ідріссі (Університет Ліля, Франція) на тему «Hydrogen bonding interactions in ionic liquidsand in their mixtures with molecular solvents».
Запрошуються усі зацікавлені.
ОГОЛОШЕННЯ
18 жовтня 2018 р. о 15.15 в ауд. 7-79
відбудеться засідання семінару хімічного факультету
На порядку денному - доповідь Король Наталії Іванівни за матеріалами кандидатської дисертації «Електрофільна гетероциклізація ненасичених похідних 1,2,4-триазол-3-тіону» (спеціальність 02.00.03 - органічна хімія). Робота виконана в Ужгородському національному університеті. Керівник - доц. М.В.Сливка.
Запрошуються усі зацікавлені.